Prasa o Nas


Pretorius nagrodzony Gepardem Biznesu 2013 
(2014-06-23) http://businessnow.pl

Pretorius znalazł się w gronie firm uhonorowanych tytułem Gepard Biznesu 2013.

Mikołaj w Nowej Wilejce 
(2013-01-04) www.pomozmymarzeniom.pl

Dzięki kieleckiej spółce Pretorius przygotowaliśmy ponad 4,5 tys. artykułów z logo Euro 2012, które przeznaczone są dla polskich dzieci mieszkających na Litwie i Ukrainie.

Pretorius – nowatorska windykacja 
(2012-05-25) Echo Dnia

Kielecka spółka Pretorius otrzymała nagrodę NOVATOR 2011, przyznawaną przez Staropolską Izbę Przemysłowo – Handlową dla liderów innowacyjności.

Novator 2011 
(2012-05-21) www.pi.gov.pl

Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa w Kielcach postanowiła uhonorować najbardziej innowacyjne firmy oraz przedsięwzięcia w regionie. Nagrody otrzymali przedsiębiorcy, osoby prywatne, samorządy jak również jednostki naukowe. Jak informuje portal Wyborcza.pl, nagrody wręczono podczas uroczystej gali.

Innowacyjność jest trendy. Rozdano nagrody świętokrzyskim wynalazcom 
(2012-05-18) Echo Dnia

W Świętokrzyskiem nie ma klimatu i perspektyw dla innowacyjności. Wynalazcom rzuca się kłody pod nogi. Jak niesfornych uczniów, karze się ich za samodzielne myślenie. Są jednak wyjątki. W piątek, 18 maja, uhonorowano tytułem NOVATOR 2011 najbardziej pomysłowych.

Świętokrzyskie nagrody Novator dla liderów innowacyjności 
(2012-05-18) Gazeta Wyborcza

Statuetkami Novator 2011 Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa w Kielcach uhonorowała w piątek firmy z regionu świętokrzyskiego, które zrealizowały w minionym roku najlepsze przedsięwzięcia o charakterze innowacyjnym. Nagrody wręczono podczas uroczystej gali.

Opłacalne inwestowanie 
(2010-12-03) Gazeta Finansowa

Obok klasycznej windykacji na zlecenie na rynku odzyskiwania należności funkcjonują transakcje zakupu wierzytelności. Pozwalają one wierzycielowi pierwotnemu odzyskać mniej środków niż wskazuje na to wartość nominalna wierzytelności, ale następuje to szybko i bez ryzyka braku spłaty.

W nowy rok bez długów 
(2010-11-16) Echo Dnia

17 listopada już po raz drugi obchodzony będzie w Polsce jako Dzień bez Długów. To dobra okazja, aby spotkać się z wierzycielem lub windykatorem w sprawie swoich zaległości.

Ważny certyfikat dla kieleckiego Pretoriusa 
(2010-06-23) Echo Dnia

Kielecka firma windykacyjna Pretorius jako jedna z pierwszych w Polsce uzyskała możliwość współpracy z największymi instytucjami rynku finansowego.

Komentarze i opinie 
(2010-04-29) Dziennik Gazeta Prawna

Nie można robić wszystkiego najlepiej, dlatego powstał outsourcing usług jako proces poprawy efektywności przez redukcję kosztów i zwiększe­nie sprawności działania. Firmy windykacyjne wy­nagradzane są za efekt, czyli według zasady suc­cess fee.

Pretorius rozwija zajęcia finansowe w Kolporterze 
(2010-04-07) wnp.pl

Mało znanym polem działalności w Grupie Kapitałowej Kolporter jest spółka Pretorius. Jej początki sięgają czasu, kiedy dział windykacji w Kolporterze okazał się na tyle ciekawy i mocny, że podjęto decyzję o stworzeniu niezależnego podmiotu.

Prewencja – windykacja - ubezpieczenie 
(2009-12-01) Solidna Firma

Z Przemysławem Kozłowskim, prezesem Zarządu firmy Pretorius, rozmawia Radosław Ostrowicz.

Bezpieczne finanse bez tajemnic 
(2009-09-09) Fakty Magazyn gospodarczy

W obliczu rynkowych zawirowań i niepewnej sytuacji wywołanej kryzysem szczególnie cenną wartością jest stabilizacja. To właśnie współpraca z firmą Pretorius zapewnia gwarancję stabilizacji finansowej biznesu.

Zasady Dobrych Praktyk KPF uznane przez nadzór 
(2009-09-04) Eurobankier.pl

Zasady Dobrych Praktyk KPF zostały oficjalnie umieszczone na liści kodeksów etycznych akceptowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego. Jest to kolejny dowód na to, że etyka jest istotnym elementem w prowadzeniu dialogu pomiędzy interesariuszami rynku usług finansowych.

Profesjonalna obsługa wierzytelności 
(2009-09-01) Fakty Magazyn gospodarczy

Jakie są i powinny być kryteria doboru firmy obsługującej wierzytelności?

Przyznali Certyfikaty dla Solidnych Firm w Świętokrzyskiem 
(2009-02-03) Echo Dnia

W poniedziałek w Urzędzie Wojewódzkim odbył się po raz siódmy finał regionalny programu gospodarczo-konsumenckiego Solidna Firma dla województwa świętokrzyskiego, na którym przedstawiono laureatów kolejnej edycji.

Nagrodzone świętokrzyskie przedsiębiorstwa 
(2009-02-03) Gazeta Wyborcza

Europejskie Centrum Pomocy Poszkodowanym ze Starachowic, firmy Sprzętkom Krzysztof Seweryn ze Staszowa, Paleo-3 Katarzyna Śliwa z Kazimierzy Wielkiej, Perfopol ze Starachowic, Zakłady Mechaniczne Bifamet z Jędrzejowa oraz Targi Kielce, Pretorius i Chemar z Kielc otrzymały certyfikaty "Solidna Firma 2008".

Zanim powstanie dług 
(2009-01-22) Puls Biznesu

Lepiej zapobiegać, niż leczyć – to motto sprawdza się też w biznesie. Zamiast ściągać długi, lepiej sprawdzić solidność partnera.

Bezpieczne finanse 
(2008-08-01) BCC

Bezpieczne finanse - to pakiet usług polegających na opracowywaniu i wdrażaniu w funkcjonalne struktury przedsiębiorstwa rozwiązań prawnych gwarantujących bezpieczeństwo transakcji handlowych.

Konsekwentni zarządzający poradzą sobie z należnościami 
(2008-06-16) Gazeta Prawna

304 dni - to średni czas prawnej egzekucji długu dla małych i średnich firm w Polsce.
Kontrahenci nie dotrzymują terminów, bo tak finansują swoją działalność kosztem dostawców.
Aby nie mieć dłużników, należy równolegle prowadzić działania prewencyjne i windykacyjne.

Windykatorom pracy nie zabraknie 
(2008-04-11) Parkiet

Szybki wzrost gospodarczy, niespotykana poprawa na rynku pracy i dynamika plac, z jaką już dawno nie mieliśmy do czynienia. Wszystko to sprawia, że złych długów, które są podstawą pracy firm windykacyjnych, powinno być coraz mniej. Czy rzeczywiście?

Raport ekonomiczny: Tłuste lata łowców długów 
(2007-11-01) Gospodarka Śląska

Boom gospodarce znakomicie robi branży windykacyjnej. Ale jeszcze lepiej będzie, gdy się skończy - oceniają eksperci.

Windykacja z ludzką twarzą 
(2007-07-01) VIP

Firma windykacyjna Pretorius konsekwentnie stara się kreować właściwy wizerunek branży, która od lat kojarzy się z działaniami na pograniczu prawa, która budzi dużo negatywnych emocji, opartych jednak zdecydowanie na stereotypach.

Oblicza windykacji 
(2007-06-01) Gazeta Bankowa

Problemy z terminowym ściąganiem należności są powszechne, a mimo to zaledwie 5 proc. przedsiębiorstw w Polsce decyduje się na całkowite zlecenie obsługi należności wyspecjalizowanej firmie zewnętrznej.

Wierzyciel może wybrać najlepszego komornika 
(2007-05-25) Gazeta Prawna

Wczoraj posłowie przyjęli większość senackich poprawek do nowelizacji ustawy o komornikach sądowych i egzekucji (Dz.U. nr 133, póz. 882 z późn. zm.). Zgodnie z propozycją senatorów zmienią się zasady zwolnienia z odbywania aplikacji komorniczej. Skrócony zostanie z siedmiu do czterech dni także termin, w którym komornik powinien przekazać uprawnionemu wyegzekwowane należności. Sejm nie poparł z kolei pomysłu wprowadzenia mediacji do postępowań komorniczych.

Polskie realia windykacji 
(2007-05-22) Fundusze Europejskie

Trzy pytania do Rafała Szcześniaka, prezesa firmy Pretorius.

Wizerunek do pilnej poprawy 
(2007-05-04) Puls Biznesu

Branża windykacyjna nie ma najlepszej opinii u przedsiębiorców. Dlatego wiele firm woli odzyskiwać należności własnymi siłami.

Windykacja bez tajemnic 
(2007-03-01) BCC

Firma Pretorius, jedna ze spółek Grupy Kolporter Kielce, przy współpracy agencji badawczej Inquiry oraz firmy konsultingowej Francuski Instytut Gospodarki Polska, przeprowadziła badanie rynku dotyczące korzystania z usług windykacyjnych.

Lepiej mieć windykatora, niż szukać wiatru w polu 
(2007-01-01) VIP

Ryzyko jest nieodłączną częścią handlu, jednak współpraca z niesolidnymi kontrahentami niejedną już Firmę doprowadziła do upadłości. Aby uniknąć tej sytuacji, trudne sprawy warto powierzyć profesjonalistom. Między innymi o tym, jakimi kryteriami należy się kierować przy doborze odpowiedniej Firmy windykacyjnej, radzą prezesi uznanych w Polsce Firm windykacyjnych Kryteria wyboru firmy.

Windykacja - samemu czy z pomocą 
(2007-01-01) Nowy Przemysł

Handel należnościami to obecnie codzienność życia gospodarczego. W Polsce, podobnie jaki na świecie, największymi "producentami" wierzytelności są instytucje finansowe, czyli banki, pośrednicy kredytowi oraz ubezpieczyciele. Istotną grupę wierzycieli stanowią także operatorzy telefonii stacjonarnej i komórkowej oraz operatorzy telewizji cyfrowej i kablowej.

Ponad 304 dni 
(2006-09-01) BCC

Tematem kolejnego spotkania Loży Świętokrzyskiej BCC był "Bezpieczny biznes".

Dla nas nie ma straconych pieniędzy 
(2006-07-18) Echo Dnia

Rozmowa z z Rafałem Szcześniakiem, prezesem kieleckiej firmy windykacyjnej Pretorius i Piotrem Kalembą, wiceprezesem Pretoriusa.

Jak przycisnąć dłużnika? 
(2006-07-15) Echo Dnia

Członkowie kieleckiej loży Business Centre Club dyskutowali o bezpieczeństwie w interesach.

Nie ma straconych pieniędzy 
(2006-05-01) Manager Magazin

Gdy kilka lat temu w Grupie Kapitałowej Kolporter powstawał zespół zajmujący się windykacją należności, który działał na zlecenie firm wchodzących w skład holdingu, nikt pewnie nie przypuszczał, że wkrótce i z tego pomysłu wypączkuje osobna spółka, szybko zdobywająca polski rynek. Ta firma, nazywająca się Pretorius, działa już w całym kraju i z miesiąca na miesiąc zdobywa coraz większe udziały w rynku kompleksowej obsługi wierzytelności B2B.

Zaskoczyć konkurencję 
(2006-04-27) Rzeczpospolita

W kieleckiej centrali Kolportera przed dwoma laty w wielkim akwarium pływał rekin. Krzysztof Klicki chciał, by stale będący w ruchu drapieżnik przypominał jemu i jego pracownikom, że firma wciąż musi się rozwijać.

Świętokrzyska duma 
(2006-01-23) Słowo

Szefowie najlepszych firm i samorządów naszego województwa odebrali statuetki "Lidera Regionu".

Dziewiętnastu wspaniałych 
(2006-01-20) Echo Dnia

Jeden z największych regionalnych dzienników - kieleckie "Echo Dnia" - wybrał najlepsze firmy 2005 roku.

Liderzy Regionu 
(2005-02-01) Echo Dnia

Już dziś w Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się wielka gala, podczas której zostaną wręczone statuetki nagrody Lider Regionu 2005.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich finansów

Pretorius - Kalkulator

Sprawdź czy nie tracisz każdego dnia

Należymy do organizacji:

Strona główna | Bezpieczne finanse | Licytacje | O firmie | Kariera | Kontakt