Doradztwo prawne

W ramach oferty usług świadczymy czynności doradztwa prawnego w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej przez naszych partnerów handlowych polegające w szczególności na sporządzaniu projektów umów, pism przygotowawczych oraz pism procesowych wykorzystywanych w toku postępowań przed organami ochrony prawnej. Nasza usługa polega na wyborze najkorzystniejszego rozwiązania prawnego dla przedstawionego przez Klienta problemu, bezpośrednich konsultacjach prawnika w zakresie realizowanego zlecenia, przedstawieniu końcowego projektu dokumentu celem wykorzystania przez Klienta w dalszym postępowaniu w sprawie.

Obok usługi windykacyjnej dla naszych klientów korzystających z usług doradczych oferujemy usługę w formie tzw. „Opieki Prawnej” dla zleceń związanych z dochodzeniem wierzytelności wieloletnich oraz spraw skomplikowanych i nietypowych (np. skarga pauliańska, roszczenia odszkodowawcze od członków zarządu sp. z o.o., postępowania karne w sprawach związanych z obrotem gospodarczym), w ramach której możemy świadczyć bądź pojedynczą usługę doradztwa prawnego lub stały okresowy monitoring postępu w zleconej sprawie. Czynności te mogą obejmować przygotowanie sprawy do dochodzenia wierzytelności w ramach przymusu prawnego – przed sądem i/lub komornikiem poprzez doradztwo / pomoc / pośredniczenie w uzyskaniu i skompletowaniu niezbędnej dokumentacji, uzyskanie informacji o dłużniku w ramach wywiadu urzędowego, przygotowanie projektów pism procesowych inicjujących postępowania.

Bezpośrednio współpracujemy z wyspecjalizowanymi Kancelariami Radców Prawnych, którzy mogą występować jako pełnomocnicy procesowi naszego Klienta w postępowaniach sądowych i/lub egzekucyjnych.

Jeżeli chcielibyście Państwo uzyskać dodatkowe, bardziej szczegółowe informacje na temat usługi prawnej, prosimy o przesłanie zapytania na adres prawnik@pretorius.pl

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich finansów

Pretorius - Kalkulator

Sprawdź czy nie tracisz każdego dnia

Należymy do organizacji:Etyka w windykacji

  kliknij, aby zobaczyć

Strona główna | Bezpieczne finanse | Licytacje | O firmie | Kariera | Kontakt