Bezpieczne finanse 
(2008-08-01) BCC

wróć do listy artykułów
Bezpieczne finanse - to pakiet usług polegających na opracowywaniu i wdrażaniu w funkcjonalne struktury przedsiębiorstwa rozwiązań prawnych gwarantujących bezpieczeństwo transakcji handlowych.


Pretorius sp. z o.o. wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Kolporter Kielce i działa na terenie całej Polski od 2004 r. Spółka jest członkiem Business Centre Club, Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce i Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych. Została wyróżniona m.in. nagrodą Liderzy Regionu w kategorii finanse (2006) oraz Medalami Europejskimi za raporty wiarygodności biznesowej (2007) i konsulting finansowo-prawny w zarządzaniu należnościami (2008). W pierwszym okresie działalności główną usługą oferowaną przez spółkę była windykacja. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców i zagrożeniom, związanym z wpływem należności przeterminowanych na kondycję finansową przedsiębiorstw, Pretorius zmienił swój profil na usługi gwarantujące bezpieczne finanse i zmniejszające ryzyko niewypłacalnych transakcji.
Spółka propaguje rozsądne podejście do finansów i zwraca uwagę na to, że zapewnienie bezpieczeństwa finansowego przedsiębiorstwu, jeszcze przed zawarciem transakcji handlowej, pozwała zredukować liczbę nieuczciwych kontrahentów, a zarazem zwiększa możliwości prawnego dochodzenia wierzytelności i skuteczność działań windykacyjnych.

Usługi Pretorius to m.in.: audyt dokumentacji handlowej i zabezpieczeń transakcji wraz z opracowaniem procedur, doradztwo prawne, usługa windykacyjna, restrukturyzacja zadłużenia, skup wierzytelności, szkolenia dotyczące negocjacji z dłużnikiem.

Agnieszka KALARUS

Misja Pretorius: Naszym celem jest poprawa dyscypliny płatności w Polsce przez kreowanie standardów dobrych praktyk biznesowych.
wróć do listy artykułów
wróć na stronę główną

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich finansów

Pretorius - Kalkulator

Sprawdź czy nie tracisz każdego dnia

Należymy do organizacji:

Strona główna | Bezpieczne finanse | Licytacje | O firmie | Kariera | Kontakt