Świętokrzyska duma 
(2006-01-23) Słowo

wróć do listy artykułów

Szefowie najlepszych firm i samorządów naszego województwa odebrali statuetki "Lidera Regionu".


Gala w Kieleckim Centrum Kultury była wyjątkowym dniem dla świętokrzyskich biznesmenów i samorządowców. Poznaliśmy 19 laureatów szóstej już edycji prestiżowych nagród "Liderzy Regionu", przyznawanych przez redakcję dziennika "Echo Dnia".

"Liderzy Regionu" - bez wątpienia najbardziej prestiżowe wyróżnienia w naszym województwie, nadawane przez powoływaną co roku kapitułę - w tej edycji zostały przyznane 19 najlepszym firmom i samorządom naszego regionu. W trakcie czwartkowej gali laureaci odbierali statuetki z rąk przedstawicieli władz województwa - wojewody Grzegorza Banasia oraz marszałka Franciszka Wołodźki, przyjmowali także gratulacje od Stanisława Wróbla, redaktora naczelnego dziennika "Echa Dnia" oraz od Krzysztofa Misztala, członka zarządu spółki "Echo Media". - Sukcesy dzisiejszych laureatów to bez wątpienia także sukcesy całego naszego regionu. Gratuluję! - mówił Franciszek Wołodźko, marszałek województwa świętokrzyskiego. Galę "Liderów Regionu 2005" uświetnił swoim występem Krzysztof Kiljański.


Wśród 19 tegorocznych laureatów nagrody "Liderzy Regionu" kapituła przyznała wyjątkowy tytuł "Superlidera Regionu 2005" Grupie Kapitałowej Kolporter. Piętnaście lat temu było to jedenastoosobowe przedsiębiorstwo, a dziś daje pracę 2,5 tysiącom osób w Polsce, zaś przychody za 2005 rok przekroczyły 2 miliardy złotych. A oto nagrodzeni w pozostałych kategoriach: w kategorii "budownictwo - produkcja" firma Alpol Gips w Fidorze, w kategorii "budownictwo - usługi" PBO Kartel w Jędrzejowie, w kategorii "debiut" hotel "Malinowy Zdrój" w Solcu-Zdroju, w kategorii "edukacja" Wyższa Szkoła Ekonomii i Administracji w Kielcach, w kategorii "eksport" PHU. Wtórpol w Skarżysku-Kamiennej, w kategorii "Europa" miasto Ostrowiec Świętokrzyski, w kategorii "finanse" firma "Pretorius" w Kielcach, w kategorii "handel detaliczny" Galeria ECHO w Kielcach, w kategorii "inwestycje" miasto Kielce, w kategorii "nowe technologie" P.I.B Unimax w Kielcach, w kategorii "przemysł metalowy" Sefako w Sędziszowie, w kategorii "przemysł spożywczy" WSP Społem w Kielcach, w kategorii "oświata" Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, w kategorii "sport, turystyka, rekreacja" Bałtowski Park Jurajski, w kategorii "ubezpieczenia" Commercial Union Polska przedstawicielstwo w Kielcach, w kategorii "usługi" firma Supon w Kielcach oraz w kategorii "zdrowie" Specjalistyczny Szpital im. św. Łukasza w Końskich.


z dziennika „Słowo Ludu” z 2006.01.23.

Świętokrzyska duma

/kam/

wróć do listy artykułów
wróć na stronę główną

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich finansów

Pretorius - Kalkulator

Sprawdź czy nie tracisz każdego dnia

Należymy do organizacji:

Strona główna | Bezpieczne finanse | Licytacje | O firmie | Kariera | Kontakt