Ponad 304 dni 
(2006-09-01) BCC

wróć do listy artykułów

Tematem kolejnego spotkania Loży Świętokrzyskiej BCC był "Bezpieczny biznes".


W pierwszej części poruszone zostały m.in. tematy dotyczące zabezpieczeń obiektów handlowych, ochrony oraz zabezpieczenia technicznego w ochronie osób i wartości pieniężnych. Zaproszeni goście: komendant Wojewódzki Policji w Kielcach Roman Doroszkiewicz, podinspektor Zdzisław Tatar i nadkomisarz Włodzimierz Gawior z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach przekazali zebranym przedsiębiorców szereg cennych uwag i porad na temat bezpiecznie prowadzonego biznesu.

Policjanci przedstawili szereg przykładów ze swojej praktyki zawodowej, dotyczących najczęściej popełnianych błędów i zaniedbań dotyczących ochrony mienia. Policjanci radzili, na co należy zwracać uwagę przy zawieraniu umów z agencjami ochroniarskimi. W drugiej części spotkania firma windykacyjna "Pretorius", jedna z największych w Polsce, nowy członek BCC, zaprezentowała wyniki badań marketingowych rynku windykacyjnego pt. "Zarządzanie wierzytelnościami. Stereotypy i standardy polskiego rynku".

Wynika z nich, że w Polsce średni czas opóźnienia płatności za należną fakturę wynosi: ok. 32 dni w firmach małych, ok. 39 dni w firmach dużych i aż ok. 50 dni w firmach średnich. Czas prawnej egzekucji długu to aż ponad 304 dni. Prowadzący prezentację przekonywali, że znacznie efektywniej i taniej można odzyskać dług za pośrednictwem profesjonalnej firmy windykacyjnej, stosującej wszelkie możliwe i prawnie dozwolone sposoby egzekucji. Zdaniem prezesa firmy "Pretorius" Rafała Szcześniaka, rynek firm windykacyjnych znacznie się rozwija i cywilizuje, czerpiąc wzorce z rozwiniętego rynku europejskiego.


Joanna OSIAK-KAZANOWSKA

wróć do listy artykułów
wróć na stronę główną

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich finansów

Pretorius - Kalkulator

Sprawdź czy nie tracisz każdego dnia

Należymy do organizacji:

Strona główna | Bezpieczne finanse | Licytacje | O firmie | Kariera | Kontakt