Windykacja z ludzką twarzą 
(2007-07-01) VIP

wróć do listy artykułów

Firma windykacyjna Pretorius konsekwentnie stara się kreować właściwy wizerunek branży, która od lat kojarzy się z działaniami na pograniczu prawa, która budzi dużo negatywnych emocji, opartych jednak zdecydowanie na stereotypach.


- Być może w przeszłości branża zapracowała na taka opinię - twierdzi prezes Pretorius Rafał Szcześniak - ale rynek zweryfikował wszelkie nieetyczne i pozaprawne działania. Dziś profesjonalna firma windykacyjna to ekspert z dziedziny prawa i finansów.

To członek kluczowych organizacji biznesowych i branżowych.


Pretorius należy do Business Centre CIub oraz PKPP "Lewiatan".

W marcu 2007 r. Business Centre CIub uhonorował Pretoriusa nagrodą "Medal Europejski". Nagrodę tę otrzymują firmy, których produkty i usługi spełniają standardy Unii Europejskiej. W kwietnia 2007 r. Pretorius został zaproszony do prestiżowej organizacji, jaką jest Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych.
Skupia ona firmy m.in. z sektorów: bankowość, ubezpieczenia, pośrednictwo Finansowe, zarządzanie wierzytelnościami. Celem KPF jest propagowanie etycznego biznesu na rynku consumer finance, konsultowanie w parlamencie procesu legislacyjnego dotyczącego branży oraz upowszechnianie rzeczywistej wiedzy o rynku finansowym, w tym o rynku usług windykacyjnych. Ważnym wydarzeniem w działalności firmy była także zmiana siedziby Kolporter Holding, w skład którego wchodzi Pretorius. Obecnie jest to nowoczesny biurowiec w Kielcach, tzw. Golden Tower Kolporter.

wróć do listy artykułów
wróć na stronę główną

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich finansów

Pretorius - Kalkulator

Sprawdź czy nie tracisz każdego dnia

Należymy do organizacji:

Strona główna | Bezpieczne finanse | Licytacje | O firmie | Kariera | Kontakt