Novator 2011 
(2012-05-21) www.pi.gov.pl

wróć do listy artykułów

Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa w Kielcach postanowiła uhonorować najbardziej innowacyjne firmy oraz przedsięwzięcia w regionie. Nagrody otrzymali przedsiębiorcy, osoby prywatne, samorządy jak również jednostki naukowe. Jak informuje portal Wyborcza.pl, nagrody wręczono podczas uroczystej gali.

Silne ośrodki innowacji w Polsce to między innymi Kraków, Poznań, Warszawa, Trójmiasto, Wrocław oraz Katowice. Teraz do grona innowacyjnych miast coraz częściej pretendują miasta ze wschodnich regionów kraju. Od niedawna inicjatywy na rzecz rozwoju innowacyjnej gospodarki można zaobserwować w Białymstoku, Rzeszowie, Olsztynie a teraz również i w Kielcach. Stolica województwa świętokrzyskiego stara się promować dobre praktyki z obszaru innowacji, m.in. poprzez nagrody Novator przyznawane przez Staropolską Izbę Przemysłowo-Handlową (SIPH).

Wyróżnione zostały firmy, osoby prywatne samorządy i jednostki naukowe. Jak informuje portal, zakład z Włoszczowy otrzymał statuetkę za trójfunkcyjny łącznik izolacyjny średniego napięcia, firma Fanslud - za uruchomienie nowoczesnej, zautomatyzowanej linii wytwarzania drogowych odlewów żeliwnych nowej generacji, a BIO-MED - za produkcję ekologicznego paliwa PAL. Wodociągi Kieleckie nagrodzono za rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków w Sitkówce, Elpoeko - za wprowadzenie na rynek nowej technologii uzdatniania mieszanki popiołowo-żużlowej ze składowiska odpadów Elektrowni Połaniec, zaś Pretoriusa - za teleinformatyczną platformę wymiany danych i ochrony finansów.

Zakład Napędów i Energoelektroniki Politechniki Świętokrzyskiej i spółka Eeolis dostały Novatora za projekt technologii do czyszczenia powierzchni, zwłaszcza urządzeń elektrycznych pod napięciem. Z kolei powiat ostrowiecki uhonorowano za nowoczesną siedzibę Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Krzemionkach Opatowskich, a Urząd Gminy w Nowej Słupi - za rewitalizację terenów dymarkowskich.

Cieszy fakt, że w Świętokrzyskim zaczyna się promować i doceniać nowoczesne rozwiązania. - Kto nie wprowadza innowacji - stoi w miejscu i w konsekwencji z coraz dalszej perspektywy ogląda „plecy” konkurentów – mówi Ryszard Zbróg z SIPH.
Jan Daniel

wróć do listy artykułów
wróć na stronę główną

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich finansów

Pretorius - Kalkulator

Sprawdź czy nie tracisz każdego dnia

Należymy do organizacji:

Strona główna | Bezpieczne finanse | Licytacje | O firmie | Kariera | Kontakt