W nowy rok bez długów 
(2010-11-16) Echo Dnia

wróć do listy artykułów

17 listopada już po raz drugi obchodzony będzie w Polsce jako Dzień bez Długów. To dobra okazja, aby spotkać się z wierzycielem lub windykatorem w sprawie swoich zaległości.Termin wybrany został nieprzypadkowo. 17 listopada to symboliczna data między październikiem, miesiącem oszczędzania, a grudniem - czasem, który dla gospodarstw domowych wiąże się z większymi wydatkami w okresie świąt Bożego Narodzenia. Firmy windykacyjne przygotowały z tej okazji pewne udogodnienia dla swoich dłużników.

- Nasi dłużnicy otrzymają specjalnie przygotowane materiały reklamowe zachęcające do uregulowania swoich zaległości właśnie 17 listopada. Dajemy ludziom okazję do dobrowolnej spłaty zobowiązań. Zgodnie z tradycją niedobrze wchodzić w nowy rok z długami, a dzięki zachęcie z naszej strony kwestie finansowe można na dogodnych warunkach uregulować już teraz - mówi Przemysław Kozłowski, prezes zarządu spółki Pretorius.

Wyselekcjonowana grupa dłużników otrzyma wcześniej specjalnie przygotowaną korespondencję z propozycją spłaty zaległości właśnie 17 listopada.

- Wierzyciele zwracają uwagę na aktywność, inicjatywę ze strony dłużników i chęć dobrowolnego uregulowania długów. Jeśli ktoś zdecyduje się na szybką spłatę może liczyć na pewne udogodnienia i preferencyjne warunki, na przykład zmniejszenie odsetek albo anulowanie części zadłużenia - wymienia Przemysław Kozłowski.

Firma Pretorius już po raz drugi organizuje akcję. Zeszłoroczna edycja cieszyła się sporym powodzeniem i część osób skorzystała z pre­ferencyjnych warunków re­strukturyzacji swojego zadłużenia.
- Dzięki takim akcjom informacyjnym dłużnik nabiera świadomości, że inicjatywa z jego strony jest ważna i może ułatwić cały proces spłaty zaległości - dodaje prezes zarządu firmy Pretorius.

Elżbieta Świecka

wróć do listy artykułów
wróć na stronę główną

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich finansów

Pretorius - Kalkulator

Sprawdź czy nie tracisz każdego dnia

Należymy do organizacji:

Strona główna | Bezpieczne finanse | Licytacje | O firmie | Kariera | Kontakt