Ważny certyfikat dla kieleckiego Pretoriusa 
(2010-06-23) Echo Dnia

wróć do listy artykułów

Kielecka firma windykacyjna Pretorius jako jedna z pierwszych w Polsce uzyskała możliwość współpracy z największymi instytucjami rynku finansowego.Stało się to możliwe dzięki uzyskaniu certyfikatu Komisji Nadzoru Finansowego na zarządzanie funduszami sekurytyzacyjnymi. Spółka uzyskała go w rekordowo krótkim czasie.- Uzyskanie certyfikatu Komisji Nadzoru Finansowego potwierdza, że dajemy najwyższą gwarancję ochrony interesów prawnych zarówno naszych zleceniodawców, jak i windykowanych dłużników. Komisja Nadzoru Finansowego bardzo wysoko oceniła bezpieczeństwo uzyskiwanych przez nas danych i jakość obowiązujących w naszej firmie procedur - mówi Przemysław Kozłowski, prezes Pretoriusa. - Uzyskanie certyfikatu KNF umożliwia naszej firmie współpracę z Towarzystwami Funduszy Inwestycyjnych, czyli jednymi z największych instytucji finansowych na polskim rynku. Wspólnie z nimi będziemy podejmować decyzje o inwestycjach i zarządzać zakupionymi wierzytelnościami - dodaje.


Fundusze sekurytyzacyjne zajmują się inwestowaniem środków inwestorów polskich i zagranicznych w wierzytelności, które po ściągnięciu rokują na uzyskanie wysokiego zwrotu kapitału.


- W porównaniu z innymi firmami, które starały się o taki certyfikat, wniosek Pretoriusa o udzielenie zezwolenia na zarządzanie sekurytyzowanymi wierzytelnościami został rozpatrzony przez Komisję Nadzoru Finansowego w najkrótszym czasie. Stało się tak ponieważ KNF wysoko oceniła profesjonalne i fachowe przygotowanie złożonej przez Pretoriusa dokumentacji - stwierdza Krzysztof Rożko, radca prawny i partner w Kancelarii Wołoszański, Rożko i Partnerzy, specjalizującej się w funkcjonowaniu funduszy inwestycyjnych i rynku kapitałowego.


Firma Pretorius świadczy usługi finansowo-prawne. Zajmuje się między innymi windykacją należności, konsultingiem finansowym i prawnym, obrotem wierzytelnościami, wywiadem gospodarczym, usługami detektywistycznymi licencjonowanymi przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, doradztwem prawnym. Spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej Kolporter.
/Jap./

wróć do listy artykułów
wróć na stronę główną

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich finansów

Pretorius - Kalkulator

Sprawdź czy nie tracisz każdego dnia

Należymy do organizacji:

Strona główna | Bezpieczne finanse | Licytacje | O firmie | Kariera | Kontakt